IM.GlobalAdTag.register (‘cbr100_pos1’, ‘Ttub1’)

IM.GlobalAdTag.register (‘cbr100_pos1’, ‘Ttub1’)

Owady i pajęczaki w przydomowym ogrodzie
Seria zdjęć składająca się z 8 zdjęć

Często pojawiały się też osy i pszczoły

W sierpniu obserwatorzy owadów mogli zobaczyć nie tylko trzmiela polnego, ale także pszczoły miodne i dzikie pszczoły, a także często pojawiał się mały motylek kapuściany i osa.

Chociaż obserwacje nie dają naukowo wiarygodnych podstaw, to wciąż pomagają ekspertom – na przykład w przypadku biedronki. Nabu wezwał do zbadania, czy odkryto bardziej rodzime biedronki siedmioramienne, czy więcej azjatyckich – te ostatnie są zwykle nieco większe i mają więcej punktów. Według Nabu wynik: rodzima biedronka wciąż była często odkrywana, więc jej azjatycki konkurent jeszcze jej nie wyparł. "Najbliższe lata pokażą tutaj, czy związek ulegnie zmianie, czy pozostanie taki sam."

Nabu również uważa rok 2020 za dobry dla os. W całym kraju zajmują szóste miejsce wśród najczęściej zgłaszanych owadów, w 2019 r. Zajęły 12. miejsce.

zapytać & Odpowiedź: Biedronki – co powinieneś o nich wiedzieć Powszechna plotka: czy trzmiele mogą żądlić lub gryźć? Ten materiał jest odpowiedni: po prostu sam zbuduj hotel dla owadów

Dzięki "Owad lato" stowarzyszenie ekologiczne chce zwrócić uwagę na znaczenie owadów. Według Nabu w Niemczech występuje około 33 000 gatunków owadów, z których wiele znajduje się na czerwonej liście.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Stoły ze zintegrowanymi doniczkami, grille, które mogą być również używane jako piece do pizzy i grabie działające również jako łopaty, to tylko niektóre z innowacyjnych nowych produktów, które zostały zaprezentowane na targach Spoga + Gafa 2011 w Kolonii. Już teraz spójrz na nowe trendy ogrodnicze na rok 2012 i zainspiruj się.

Zobacz wrażenia z Spoga + Gafa 2012 tutaj
Seria zdjęć składająca się z 14 zdjęć

Każdy, kto kocha sezon na świeżym powietrzu, jest we właściwym miejscu na tegorocznym pokazie rekreacyjno-ogrodniczym Spoga + Gafa w Kolonii. Najnowsze innowacje i trendy na nadchodzący rok ogrodniczy zostaną pokazane tutaj na początku września. W programie wszystko: od leżaków i grilli po ziemię doniczkową i modne kolory na 2012 rok.

Ogród staje się salonem

Balkon staje się ogrodem, a ogród staje się przestrzenią mieszkalną: klasyczne przestrzenie mieszkalne coraz bardziej przenikają się wzajemnie. Obecnie ludzie żyją, odpoczywają i pracują równie dobrze na zewnątrz, jak iw domu. Świadczą o tym trendy sezonu ogrodniczego 2012, jak donosi Koelnmesse z myślą o własnym pokazie rozrywki i ogrodu.

Najlepsze wrażenia z Buga 2011 Ogrodnictwo: Porady i wskazówki na cały rok ogrodniczy Efektywne wskazówki dotyczące czyszczenia w filmie: Bezproblemowe czyszczenie rusztu grillowego Trendy w piecach kominkowych: Prawie żaden drobny pył Wskazówki dotyczące grilla od mistrza świata Oferta dla partnerów: Zaoszczędź kilkaset euro na kosztach energii elektrycznej za pomocą zaledwie kilku kliknięć Projekt ogrodu: przykłady i pomysły na Twój projekt ogrodu

Nowe pomysły młodych projektantów

W przyszłości szczególnie balkon ma służyć bardziej jako teren rekreacyjny i przedłużenie salonu: przynajmniej tak widzą go młodzi, początkujący projektanci na międzynarodowych konkursach "Ogród wychodzi na balkon" opracowali bardzo specjalne pomysły na wyposażenie.

Białe gniazdo do marzeń

Pierwszy projektant Tim Kerp z Kolonii zaprojektował białą kulkę wykonaną z plastikowej siatki, wewnątrz której można poczuć się tak, jakbyś leżał na poduszkach w ochronnym kokonie. Umieszczony na drugim miejscu Jonathan Singleton pozwala egzotycznym roślinom rosnąć na stalowych rurach, zapewniając w ten sposób ochronę i prywatność.

Trend w kierunku wielofunkcyjności

Projektanci z trzeciego miejsca, Smiljeva Paunovic i Vanja Bjelakovic, skupili się bardziej na wielofunkcyjności mebli. Na przykład na targach pokażesz stoły ze zintegrowanymi doniczkami – i wdrożyłeś wśród wielu wystawców ważny trend: wszechstronne zastosowanie wyposażenia i mebli.

Przydatne podwójne funkcje

Na spoga + gafa zaprezentowane zostaną narzędzia, które mogą być jednocześnie grabiami i łopatami. Beczka na deszczówkę ma wbudowaną konewkę, a grille muszą również służyć jako wędzarnia lub piec do pizzy. "Niektóre modele można teraz czyścić za pomocą pirolizy, podobnie jak nowoczesne piekarniki", wyjaśnia Koelnmesse.

Ścinanie wieży rybnej w oczku wodnym – Kiedy musi pracować ekspert? Kompostownik z filtrem z węglem aktywnym – bez nieprzyjemnego zapachu Kreatywne dekoracje ogrodowe z drewna Buduj samodzielnie składane meble ogrodowe – stół i stołek Ściana ogrodowa z cegły wapienno-piaskowej – prywatność i izolacja akustyczna

Meble ogrodowe w salonie

Ponadto meble ogrodowe coraz częściej tracą swój typowy wygląd mebli ogrodowych i nabierają klasycznego wyglądu salonu.https://yourpillstore.com/ Zamiast składanego krzesła coraz częściej oferowane są sofy, fotele i tym podobne. "Powinien być nowoczesny i stylowy na balkonie lub tarasie na dachu", wyjaśnij ekspertom i zadzwoń do "Miejski szyk" do trendu. "Charakteryzuje się ekstrawaganckimi, designerskimi kształtami."

Zielony to nowy kolor trendu na 2012 rok

Innym trendem jest dopasowanie do otoczenia: na przykład meble o morskim wyglądzie noszą ślady użytkowania pasujące do surowego nadmorskiego klimatu, a osłony przeciwsłoneczne są dostępne z dachem krytym strzechą. Modny kolor na 2012 rok pasuje również do ogrodu: tapicerka i meble powinny być zielone jak rośliny.

Donice inscenizowane

Nowe donice dobrze się do tego nadają i nadal sprawiają, że roślina, a teraz także przyciąga wzrok: na przykład doniczki są zawieszane na suficie, które są otwarte u dołu i pozwalają roślinom rosnąć w kierunku ziemi. "Ponieważ konsumenci chcą przekształcić swój taras lub balkon w harmonijny salon na świeżym powietrzu, dekoracja zewnętrzna i akcesoria zyskują na znaczeniu.", czyli eksperci targowi.

Są starsze od dinozaurów, ale raczej małe, mają tylko kilka milimetrów: jętki. Jeden gatunek jest obecnie uhonorowany tytułem owada roku: duńska muchówka (Ephemera danica).

Ich cykl życiowy sprawia, że ​​jętki są wyjątkowe – powiedział Thomas Schmitt, dyrektor Niemieckiego Instytutu Entomologicznego Senckenberga w Münchebergu i przewodniczący rady powierniczej, podczas internetowej konferencji prasowej w piątek. Ważka duńska ma od jednego do dwóch centymetrów długości, ma zauważalne czarne plamki na skrzydłach i żyje również w Niemczech.

Nawiasem mówiąc, nazwa jest nieco zwodnicza: podczas gdy jętki jako owady latające giną po około dwóch do czterech dni, ich cykl życiowy w stadium larwalnym trwa średnio około dwóch lat. Jak larwy, jętki, według Schmitta, linieją do 30 razy – więcej niż jakakolwiek inna grupa owadów. Większość innych owadów zrzuca pierzenie tylko cztery do ośmiu razy.

Owad roku 2021 nie jest zagrożony wyginięciem

"Na szczęście nie ma poważnego zagrożenia dla naszego „Owada Roku 2021”"powiedział minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel (Bündnis 90 / Die Grünen) jako patron proklamowanej od 1999 r. "Owad roku" zgodnie z wcześniej rozpowszechnionym tekstem. Duńska jętka jest jednak zależna od nienaruszonych ekologicznie wód o wystarczającej zawartości tlenu.

Chrząszcze do zatrucia i mikstury miłości: to owad roku 2020 Pułapka do zmywarki i środek do czyszczenia protez: Jak zwalczać muszki owocowe Irytujące gości?: Które owady są przydatne w gospodarstwie domowym

Majówki żyją od około 355 milionów lat. Obecnie w Europie Środkowej żyje około 140 gatunków.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Rok ogrodniczy dobiega końca. Ale przed zimą jest jeszcze trochę pracy w ogrodzie. Ale przed rozkopaniem należy poczekać – w przeciwnym razie w przyszłym roku grozi plaga ślimaków. Co teraz robić w ogrodzie.

Przegląd

Rośliny w pojemnikachŻarówkiRóżeMulczowanieZbożeKopanie

Ślimaki znajdują dobre miejsce do składania jaj między grubymi bryłami ziemi powstałymi w wyniku kopania. W szczelinach tych zimują również dorosłe osobniki. Wskazuje na to Bavarian Garden Academy. Dlatego przed kopaniem należy zaczekać do pierwszych przymrozków.

Regularnie usuwaj liście

Liście na trawnikach i rabatach są teraz zbierane regularnie – ale przynajmniej co dwa tygodnie. Jeśli jednak warstwa liści stała się zbyt gruba, liście są zbierane częściej. W przeciwnym razie źdźbła trawy nie będą miały wystarczającej ilości powietrza.

Sprytny pomysł – szybko i łatwo usuń jesienne liście

Sprytny pomysł
Szybko i łatwo pozbądź się jesiennych liści

Oszczędza to dużo czasu i wysiłku przy usuwaniu masy liści – dwie proste sztuczki. Wideo

Jeśli w ogrodzie jest tylko kilka drzew liściastych, a warstwa liści na trawniku jest ograniczona, właściciele ogrodu mogą po prostu przejechać je kosiarką. Liście są posiekane, zebrane i można je umieścić na kompoście. Jak najszybciej usuń liście leżące na żywopłotach. Jeśli liście pozostaną na żywopłocie, pod spodem mogą łatwo zgnić, a roślina nie dostaje wystarczającej ilości światła, co utrudnia wzrost.

Rośliny doniczkowe hibernują

Wrażliwych roślin doniczkowych nie można zostawiać na zewnątrz. Rośliny zrzucające liście, takie jak fuksja, granat i korzeń ołowiu, mogą wytrzymać temperatury od pięciu do dziesięciu stopni, a także ciemność. Przydatne może być tutaj zakwaterowanie w wiacie ogrodowej lub w piwnicy.

Rozmaryn, oleander i cytryny preferują jasne i bardzo fajne miejsce. Dla nich miejsce przy oknie w nieogrzewanej sypialni nadaje się do zimowania. Hibiskus, piękne malwy i bugenwille są jasne, ale cieplejsze. Rośliny te wymagają lokalizacji w ogrodzie zimowym w temperaturze od 16 do 18 stopni. 

Teraz posadź kwiaty cebuli

Jesień to idealny czas na sadzenie kwiatów cebulowych. Przed nadejściem zimy rośliny nadal tworzą korzenie i przyzwyczajają się do miejsca. Korzystają również z zimowego wypoczynku.

Rośliny do skrzynki kwiatowej jesienią
Seria zdjęć składająca się z 10 zdjęć

Rośliny cebulowe, takie jak przebiśniegi, tulipany i żonkile, należy teraz szybko zatopić – w grządce, najlepiej rozłożonej w zależności od wielkości i, jeśli to możliwe, w grupach. Ponieważ indywidualnie nie radzą sobie same. Młode dwulatki są opuszczone. Dziewanna, naparstnica i złoty lakier kwitną dopiero wiosną, ale potrzebują trochę czasu, aby przyzwyczaić się do otoczenia. Aby nie było strat spowodowanych złą pogodą, jesienią nie sadzi się traw.

Teraz trzeba zasiać pewne byliny: zimne zarazki

Kolorowe jesienne krzewy sprawiają, że ogród jest kolorowy
Seria zdjęć składająca się z 10 zdjęć

Tojad mocca, floks, lilia pochodnia, płaszcz damski, bergenia i lilia

potrzebują zimnego szoku przed wypędzeniem. Zasiej je w doniczce i umieść na zewnątrz w osłoniętym miejscu na zimę. 

Nie przycinaj róż

Poza tym nadszedł czas, aby posadzić nowe róże. Niezależnie od odmiany wszystkie róże potrzebują pełnego słońca na glebie bogatej w składniki odżywcze. Jeśli masz do czynienia z bardziej wrażliwymi odmianami, takimi jak róże floribunda, rozważ ułożenie kompostu w stosy w chłodniejsze dni. Warstwa chrustu zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem. Niektóre odmiany róż kwitną nawet dobrze do zimy.

if (void 0 === dataLayer) {var dataLayer = [{contentType:"Widżet partnera", rodzaj systemu:"relacja na żywo"}];! function (e, t, i, n, r) {e [n] = e [n] || []; var s = t.getElementsByTagName (i) [0], a = t.createElement ( i); a.async =! 0, a.src ="https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id=GTM-P9FVTRJ", s.parentNode.insertBefore (a, s)} (okno, dokument,"scenariusz"dataLayer")} if (void 0 === TwidgetList) {var TwidgetList = {fl: []}, contentAffiliateWidgetIncluded = {}; function getCookie (e) {for (var t = e +"=", i = decodeURIComponent (document.cookie) .split (";"), n = 0; n

AD Kup nożyczki do róż z Amazon >>

Chociaż niektóre róże trzeba mocno przycinać jesienią, lepiej jednak początkowo trochę je obrobić, a wiosną skrócić je do trzech do czterech oczu – radzą eksperci. W ten sposób wystarczająca ilość pozostaje na miejscu na wypadek konieczności usunięcia szkód spowodowanych zimą.

Odpowiednie cięcie jesienią

W październiku nożyczki będą ponownie używane. Ale uschnięte krzewy i trawy nie wymagają całkowitego przycinania, jak na wiosnę. Zwykle wystarczające jest uporządkowane cięcie. Zbyt długie pędy są skracane do wysokości kolan i korygowany dziki wzrost.

Wyblakłe krzewy i trawy mają nie tylko duże walory ozdobne w mroźne dni, kiedy przykrywa je szron. Pożyteczne owady lubią też chować się w wydrążonych łodygach i strąkach nasiennych. Ze względów ekologicznych rośliny powinny jak najdłużej przebywać na rabatach. Wysuszone elementy można łatwo usunąć wiosną, ponieważ wiele pędów jest następnie suszonych i podobnie jak w przypadku floksa można je łatwo odłamać. Wieden, brzoza i klon są również cięte tylko w fazie spoczynku zimowego. Wtedy ich rany zamykają się lepiej. Prace należy wykonywać przy bezmrozowej pogodzie.

Użyj drzew owocowych przed pierwszymi przymrozkami

Obecnie sadzi się nowe drzewa owocowe. Mogą rozwijać korzenie włókniste aż do pierwszych przymrozków. Kula korzeniowa łatwo się rozrywa przed związaniem. Mieszanka gleby z kompostem lub wiórami rogowymi dostaje się do dołka, który dostarcza drzewu składniki odżywcze. Następnie miejsce sadzenia jest wystarczająco podlewane, aby drzewo lepiej rosło. 

Zwróć także uwagę na odpowiednią mieszankę: mieszane nasadzenia różnych odmian mają korzystny wpływ na nawożenie wszystkich drzew owocowych. W przypadku niektórych gatunków, takich jak jabłonie, czereśnie lub niektóre rodzaje śliwek, jest to nawet konieczne, w przeciwnym razie drzewa nie wydadzą żadnych owoców. Ponadto sadzenie mieszane ma pozytywny wpływ na termin zbioru: ze względu na odmiany wczesne, średnio wczesne i późne trwa to od lata do jesieni.

Ściółkowanie jesienią

Ściółka chroni otwarte przestrzenie przed zimnem. Liście lub krzewy mogą pozostać pod krzakami jako warstwa ściółki. Materiał organiczny staje się próchnicą, która niczym gąbka gromadzi w glebie składniki odżywcze i wodę. Gleba poniżej pozostaje luźna, wilgotna i żyzna.

Warstwa ściółki: Mulczowanie nie tylko zapobiega chwastom. Chroni również rośliny przed mrozem. (Źródło: mtreasure / Getty Images)

Ostatnie zbiory w tym roku

Ostatnie ogórki, bakłażany, a także szczypiorek są całkowicie zbierane przed zimą.