Wiadomości regionalne: wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Wiadomości regionalne: wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Powód: Ogólnie rzecz biorąc, ożywienie w ostatnich latach miało miejsce w dużej mierze z wyłączeniem północnego Zagłębia Ruhry, wyjaśniają autorzy opracowania. Bezrobocie tam prawie nie spadło, a nawet wzrosło.

Pogarszają się problemy na Zachodzie

Równocześnie nadal wzrastał odsetek gospodarstw domowych zależnych od Hartz IV. A dług publiczny na głowę mieszkańca jest wyższy niż w prawie każdym innym regionie.W efekcie w 2004 r. Na obszarach zagrożonych w przyszłości mieszkało 2 miliony mieszkańców RFN, w 2013 już ponad 6,7 miliona.

Jednak wschód nadrabia zaległości: do tradycyjnie silnych miast Drezna (33. miejsce), Poczdamu (74. miejsce) i Jeny (26. miejsce) należą obecnie także Rostock (203. miejsce) i Lipsk (218. miejsce). Erfurt jest jednym z największych zwycięzców (124. miejsce). Erfurt wykonał największy krok naprzód ze wszystkich federalnych okręgów niemieckich, skacząc o 191 miejsc od 2004 roku i pchnął cały region do przodu, wyjaśniają eksperci Prognos.

Regiony wiejskie na drodze do sukcesu

Wśród wspinaczy w przyszłym atlasie – czyli dzielnicach, które zrobiły największy krok naprzód w ciągu ostatnich dziesięciu lat – jest także wiele dzielnic bez dużego miasta. W szczególności obszary wiejskie w Turyngii (powiat Ilm, powiat Eichsfeld) i Brandenburgii (powiat Dahme-Spreewald), ale także w Hesji (powiat Schwalm-Eder) i Dolnej Saksonii (powiat Vechta) były w stanie poprawić swoje perspektywy.

Według Prognos za sukces odpowiada silnie usieciowiony system gospodarczy, dobre demograficzne warunki startowe i znacznie lepsza pozycja konkurencyjna dzięki uczelni i instytucjom naukowym.

Na potrzeby badania Prognos zbadał przyszłą rentowność ekonomiczną wszystkich 402 niezależnych miast i okręgów w Republice Federalnej. Uwzględniono 29 wskaźników dotyczących konkurencyjności i innowacyjności, sytuacji gospodarczej i na rynku pracy, a także sytuacji demograficznej i społecznej.

Future Atlas 2013 – Top Ten

RankStadt / Landkreis1München (Landkreis) 2München (City) 3Erlangen4Ingolstadt5Böblingen (Landkreis) 6Darmstadt7Regensburg8Starnberg (Landkreis) 9Wolfsburg10 Stuttgart

Źródło: Prognos Institute

"Eldorado do prania brudnych pieniędzy": Ranking postrzega Niemcy jako raj podatkowy Ranking dobrobytu: Stany Zjednoczone wśród 20 najbogatszych krajów Zagrożenie ubóstwem: Brema ma najbiedniejsze kraje w całym kraju

Atlas przyszłości 2013 – światła dolne

RankStadt / Landkreis402Prignitz (Landkreis) 401Stendal (Landkreis) 400Vorpommern-Rügen (Landkreis) 399Uckermark (Landkreis) 398 Elbe-Elster (Landkreis) 397Altmarkkreis Salzwedel396Mansfeld-Südharzis (Landkreis)

Źródło: Prognos Institute

Podczas kłótni mężczyzna został uderzony i kopnięty przez dwóch innych. Przechodnie odmawiali pomocy – musiał potem sam wezwać policję.

Dwóch mężczyzn pobiło mieszkańca sąsiedniego mieszkania w Karlsruhe, który narzekał na zbyt duży hałas. Mimo że 39-latek został pobity i kopnięty, przechodnie odmawiali interwencji i pomocy. Według policji w czwartek doszło do kłótni, gdy ofiara skonfrontowała się z mężczyznami w sprawie hałasu. Kłótnia nasiliła się i trwała przed domem.

Kiedy kobieta poprosiła przechodnia, żeby zadzwonił na policję, bo nie miała przy sobie telefonu komórkowego, po prostu szli dalej. Grupa w pobliżu też nic nie zrobiła. 39-latek w końcu sam powiadomił policję, kiedy napastnicy go puścili. Odniósł drobne obrażenia, którymi zajmowali się ratownicy medyczni.

Pierwszy wniosek: do tej pory ponad 100 osób uzależnionych korzystało z pomieszczeń do zażywania narkotyków. Ucieczka SUV-em: seria wypadków i kradzieży: mężczyzna zostaje postawiony przed sądem

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała, a także z powodu początkowego podejrzenia braku pomocy. Urzędnicy wskazywali, że świadkowie musieli pomagać po prostu ze względu na odwagę moralną, aw niektórych sytuacjach kryzysowych byli do tego prawnie zobowiązani. "Nikt nie musi narażać się na niebezpieczeństwo, ale interweniować tylko w takim zakresie, w jakim jest to uzasadnione własnymi możliwościami, na przykład przez telefon alarmowy"Komunikat prasowy powiedział.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

W Karlsruhe nowy szef ratusza zostanie wybrany 6 grudnia. W Candidate-O-Mat wyborcy mogą sprawdzić, którzy kandydaci najlepiej odzwierciedlają ich poglądy polityczne.

Wybory burmistrza Karlsruhe: Możesz głosować na tych kandydatów
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Kandydat-O-Mat na wybory burmistrza Karlsruhe oferuje wyborcom pomoc w podjęciu decyzji. Za pomocą tego narzędzia możesz porównać własne stanowisko polityczne z poglądami kandydatów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o remont ratusza, czy monitoring wideo w miejscach publicznych – na podstawie różnych tematów możesz dowiedzieć się, który wnioskodawca podziela Twoje podejście.https://yourpillstore.com/pl/eleganza/

W O-Macie kandydata znajduje się łącznie 30 pytań, które również mogą mieć inną wagę. Kandydat-O-Mat jest produktem Państwowego Centrum Edukacji Politycznej Badenii-Wirtembergii.

Dramatyczna scena: 25-latek ratuje nieznajomych z ogromnego pociągu "Znak serca" : Nowa sztuka na cmentarzu w Karlsruhe – za tym Regio-Nachrichten: Wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Kliknij tutaj, aby znaleźć kandydata O-Mat

Wykorzystane źródła: Państwowe Centrum Edukacji Politycznej Badenii-Wirtembergii

Berlin (dpa) – Komitet gabinetu ds. Walki z prawicowym ekstremizmem i rasizmem ma w październiku przedstawić konkretne zalecenia dotyczące działań. To powiedział zastępca rzecznika rządu Ulrike Demmer w Berlinie.

T-Online.de/TV
Influencer (30) umiera podczas podnoszenia tyłka
Krowa słoń rodzi – zachowanie stada jest niesamowite
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA
Jakie są szanse na białe Święta Bożego Narodzenia?
Święty Mikołaj zbliża się z młotem
Hunter odkrywa rysia – i nagrywa ekscytującą scenę
Dlaczego sytuacja w Saksonii się pogarsza

Na drugim posiedzeniu komisji, w której zasiadają m.in. kanclerz Angela Merkel (CDU) i minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU), wysłuchali przedstawicieli organizacji migrantów, społeczeństwa obywatelskiego i nauki.

"Przekonanie, że coś musi się zmienić, stało się bardzo jasne, zwłaszcza wśród środowisk akademickich, organizacji migrantów i społeczeństwa obywatelskiego"- powiedział Timo Reinfrank, który jako dyrektor zarządzający Fundacji Amadeu Antonio uczestniczył w spotkaniu w Kancelarii, powiedział niemieckiej agencji prasowej.

"Zaświadczenie o ubóstwie dla Ministerstwa Obrony": Ekspertyza potęguje wątpliwości co do karabinu szturmowego Bundeswehry

Reinfrank wyjaśnił, że potrzebne są struktury zapewniające, że rząd federalny będzie pracował nad tą kwestią również poza okresami legislacyjnymi. Konieczna jest ustrukturyzowana procedura w rządzie federalnym, na przykład rada uczestnictwa w społeczeństwie imigracyjnym, o którą od dawna wzywają organizacje migrantów i która jest porównywalna z radą etyczną "Koncepcja różnorodności i szacunku"ponieważ kilka krajów już wdrożyło. "Wszystkie gałęzie administracji wymieniają się pomysłami, jak mogą zwalczać ekstremizm i rasizm oraz promować różnorodność." Podkreślił: "Wiele się dzieje w demokratycznym społeczeństwie obywatelskim, ale pytanie brzmi, w jaki sposób trafia to do administracji."

Walki z rasizmem nie powinno się ograniczać do bezpieczeństwa i migracji – zażądała komisarz ds. Integracji rządu federalnego Annette Widmann-Mauz (CDU). "Żądanie organizacji imigranckich w sprawie silniejszego połączenia instytucjonalnego polityki azylowej, migracyjnej i integracyjnej oraz walki z rasizmem jest zrozumiałe iz pewnością będzie nas niepokoić w perspektywie następnej kadencji legislacyjnej.

Federalna minister ds. Badań Anja Karliczek (CDU) obiecała dodatkowe fundusze na badania nad prawicowym ekstremizmem i rasizmem. "Aby móc skutecznie zwalczać prawicowy ekstremizm i rasizm, potrzebujemy jeszcze więcej wiedzy na temat korzeni, obecnego rozmieszczenia i różnorodnych, często ukrytych przejawów"powiedziała dpa. Reinfrank wyjaśnił: "Podczas spotkania stało się również jasne, że potrzebujemy wspólnej bazy danych, w ramach której będziemy negocjować tę kwestię. Potrzebujemy więcej badań, zwłaszcza na temat prawicowego ekstremizmu, rasizmu i antysemityzmu we władzach."

W związku z szybko rosnącym zapotrzebowaniem ze strony ośrodków doradczych przeciwko dyskryminacji rasowej Federalna Agencja Antydyskryminacyjna wezwała do wzmocnienia. "Państwo ma obowiązek wobec poszkodowanych"powiedział pełniący obowiązki szefa Bernhard Franke. Państwo musi "zapewnić, aby wszyscy ludzie żyli w Niemczech bez obawy przed dyskryminacją i wrogością rasistowską oraz mogli uczestniczyć w życiu społecznym na równych zasadach."

Federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (SPD) zapowiedziała w środę zmianę w zasadach federalnej pomocy finansowej dla ofiar aktów ekstremistycznych i terrorystycznych. W ciężkich przypadkach mogą w przyszłości otrzymać również wsparcie z tytułu szkód ekonomicznych.

Niektóre części populacji są szczególnie zagrożone koronawirusem. Aby wesprzeć te osoby, rząd federalny chce udostępniać maski bezpłatnie.

Koronawirus: to miejsca, w których czai się największe ryzyko
Seria zdjęć składająca się z 8 zdjęć

W walce z wirusem koronowym grupy ryzyka, takie jak osoby starsze i mieszkańcy domów opieki, powinny mieć możliwość bezpłatnego otrzymania masek ochronnych zgodnie z planami wielkiej koalicji. Roszczenie przysługuje osobom ubezpieczonym, które należą do grupy "ze znacznie zwiększonym ryzykiem ciężkiej lub śmiertelnej choroby po zakażeniu" należeć. Według informacji Niemieckiej Agencji Prasowej przewiduje to planowaną nowelizację ustawy o dalszych środkach antykryzysu koronowego. Decyzja ma zostać podjęta w środę przez Bundestag i Bundesrat.

W szczególności Federalne Ministerstwo Zdrowia powinno mieć możliwość włączenia prawa do bezpłatnych masek w drodze rozporządzenia. Powinno to również określać grupę ryzyka i regulować, jaki rodzaj masek i ile z nich można podać. Plany opracowane przez wyspecjalizowanych polityków z Unii, SPD i ministerstwa przewidują federalne finansowanie z wpływów podatkowych.

Brema jest pionierem

Na poziomie landowym Brema rozpoczęła podobną ofertę. Tam każdy obywatel powyżej 65 roku życia może otrzymać miesięcznie dziesięć masek ochronnych FFP2. W celu ochrony grup ryzyka w domach opieki i klinikach ma zostać przeprowadzonych znacznie więcej testów, w tym nowe szybkie testy.

"Kto jest taki obłudny": Politycy zalecają rezygnację Giffeya Blog informacyjny na Covid-19: Wszystkie aktualne informacje Sytuacja na oddziałach intensywnej terapii: „Z Coroną wszystko jest jak w czasie”

Drugie prawo koronacyjne zainicjowane przez rząd obejmuje również nowe przepisy dotyczące utraty zarobków przez rodziców i podróżnych powracających z zagrożonych obszarów za granicą. W związku z krytyką na szczeblu federalnym i stanowym należy stworzyć bardziej precyzyjną podstawę prawną dla daleko idących ograniczeń koronacyjnych.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Berlin (dpa) – W walce z krzywdzeniem dzieci grupa parlamentarna Unii w Bundestagu domaga się dodatkowych kroków.

T-Online.de/TV
Akcja domu opieki wywołuje poruszenie
Raporty Macrona z kwarantanny wraz z wiadomością wideo
Poseł do Bundestagu spodziewa się seksistowskich ataków
Trump Casino jest wysadzone w powietrze – kto może wcisnąć przycisk?
Po operacji plastycznej umiera przyzwoita gwiazda Instagrama
Słonia rodzi krowa – reakcja stada zadziwia
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA

"Propozycje Federalnego Ministra Sprawiedliwości dotyczące ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym są krokiem we właściwym kierunku"- powiedział wiceprzewodniczący frakcji parlamentarnej CDU / CSU Thorsten Frei z dpa w Berlinie. "Ale nie idą wystarczająco daleko."

Na początku lipca minister Christine Lambrecht (SPD) zaproponowała całą serię zaostrzeń i niedawno przedstawiła projekt ustawy. Grupa parlamentarna Unii zapisała swoje wnioski o uzupełnienie w jedenastostronicowym stanowisku, które otrzymała dpa i które ma zostać rozstrzygnięte w przyszły wtorek.

Sauerland: Śmiertelny wypadek w tartaku: pracownik uwięziony Pandemia w Niemczech: zgłoszono 31 300 nowych infekcji koronowych Katastrofa w Turcji: dziewięciu pacjentów z koronawirusem ginie w pożarze na oddziale intensywnej terapii

W związku z tym na przykład posiadanie i przekazywanie "Instrukcje" zostać skazany na karę pozbawienia wolności za przemoc seksualną wobec dzieci. Te pozowały "poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych dzieci" powiedział Frei.

Grupa parlamentarna chce również, aby dostawcy Internetu byli zobowiązani nie tylko do przekazywania adresów IP Federalnemu Urzędowi Policji Kryminalnej w przypadkach nadużyć, zgodnie z niedawno uchwaloną ustawą przeciwko nienawiści i agitacji. Mają również przekazywać śledczym dane, takie jak numery telefonów, adresy e-mail lub dane karty kredytowej.

W następstwie nowego rozporządzenia, które pojawiło się wiosną, śledczy mogą teraz udostępniać generowane komputerowo, czyli sztuczne, obrazy przedstawiające nadużycia na odpowiednich forach, aby zdobyć zaufanie sprawców. Te "bardzo pomocny schemat" Jest jeden punkt, który należy poprawić, czytamy w artykule: "Jak dotąd nie zostało wyraźnie zarejestrowane, czy kontakt został przeniesiony z samego forum do czatu lub wymiany e-maili." Śledczy musieliby tu być prawnie chronieni.